1.jpg
7.jpg
3.jpg
2.jpg
5.jpg
6.jpg
Salamandr o.s.
Příbram
12.jpg

sdružení pro práci s dětmi

a mládeží

2010 - Kocourkovští na vodě

I letos se bojovalo se o vodácké hodnosti, k jejichž dosažení bylo třeba splnit mnoho zkoušek. V letošním roce bylo vše pod vedením kapitána Dandyse a boocmana Báby. Stali jsem se kocourkovskými občany, plnili si své vodácké zkoušky, učili se vodáckým dovednostem a po odpoledních večerech jsme se účastnili her, které připravovali radní městečka. Jak by taky ne – byly jsme dva Čvachtí rody – Žbuňkvakové a Kozíbradky.
Po týdnu přípravy v táboře jsme se vydali na putovní tábor. Počasí bylo letos nádherné. A protože všechno bylo letos jinak a naruby, a tak i letitý puťák změnil trošku svůj ráz. Přesunovali jsem se navečer, abychom tentokrát nocovali v kempu na Dolanech. Ráno po pořádné snídani jsme vyrazili na putování na lodích a raftu. Čekala nás skoro „dvacítka kilásků“ na Kobylku. Cestou jsme se koupali, dali jsme si smažák. A k večeru jsme dorazili na Kobylku, kam nám Monča přivezla večeři a Badíka J Večer jsme seděli u ohýnku a povídali si a pak šupky do pelíšků. A ráno jsme vyrazili směr Třímany. Do Tříman jsme dorazili unavení, ale spokojení, že jsme to zvládli. Čekalo nás odpočinkové odpoledne a večer už jsme se zapojili do kocourkovského klání. Hned ráno jsme se vydali na další část puťáku po řece – čekalo nás perných 25 km do Nezabudic. Bylo horko, sluníčko svítilo, a tak jsme jeli v klidu a pohodě. Koupali jsme se a odpočívali. U Rozvědčíka na nás čekal nezabudický tábor, aby se s námi pozdravil. Naložili jsme lodě na auto a vyrazili pěšky směr domov….Auto se pro nás postupně vrátilo a večer už jsme trávili v Kocourkově.
Další den byly Vánoce i s dárečky a ten následující přijel Neptun, jeho krásná paní a Děs běs, aby nás na rozkaz našeho kapitána pasoval do vodáckých hodností. Jak? Ranami pádlem a pohlazení bahnem, navrch ochutnávka krmě z jeho kuchyně……Po Neptunovi ještě pifrčel raft s tetou Hipies, strejdou Gambáčem a jejich růžovým prasátkem…ty přivezli sladkosti pro malé kocourkovské občany….
A co všechno jsme loni na táboře zvládli?
-    učili jsme se vodáckým dovednostem na suchu i na vodě
-    učili jsem se vodáckou hantýrku
-    motali jsme uzly
-    učili se jezdit na jezu
-    naučili jsme se zachraňovat loď
-    podat první pomoc zraněnému
-    batikovali a savovali trička
-    sportovali ve vodě i na suchu
-    soutěžili, hráli hry
-    a týden putovali po Berounce, kde jsme si i sami vařili
 
A zazvonil zvonec a táboru byl konec……s úsměvem, fotkovým CD, a mnoha novými zážitky jsme odjížděli domů….

Líbí se Ti nové stránky?

ano (32 | 78%)
ne (9 | 22%)
webmaster : Monča Průchová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one