1.jpg
7.jpg
3.jpg
2.jpg
5.jpg
6.jpg
Salamandr o.s.
Příbram
12.jpg

sdružení pro práci s dětmi

a mládeží
Kocourkovští občané : 42 lidí + Hello Kitty čili malý Kikouš
Páni radní : starosta města kocourkova – Ačnom
                   místostarosta – Avlys
                   hrobník a doktor - Ačri
                   soudkyně a zapisovatelka – Inaj
                   poštmistrová - Akret                  
                   majitel KKO a vyjednávač s Vymňouky – Sydnad
                   žetonář a správce šťávy - Abuk
 a občas smradlavý pes pana starosty… :-)
               
Třímany se na 14 dní proměnily v městečko Kocourkov. Děti už přijely do městečka, které neslo prapodivné názvy ulic – K lesu, Mrňata, Čvachtí….. Hned první den byli všichni kocourkovští občané rozděleni do rodin a odpoledne již pání radní v čele se starostou vyhlásili první úkol : postavit žebřík k hradbám města. Asi po hodině práce (samozřejmě bez hřebíků, jen za pomoci provázku a přírodnin) bylo vyhlášení. Hodnotila se délka – za tu získávaly oddíly dle pořadí možnost vybrat si název oddílu. Potom se hodnotila kvalita a nosnost a za tu si opět dle pořadí oddíly volily barvu na batikování svého trička. Večer se všichni sešli u prvního táboráku, zpívalo se, hrály se hry v kruhu a všichni s dozvěděli, co je těch 14 dní v Kocourkově čeká.
     Každý den dopoledne bylo věnováno rukodělným či výtvarným činnostem, tvorbě deníčků a sportovním aktivitám v táboře laděným dle tradic v roce. Odpoledne bylo kocourkovské, tedy většinou naruby. Každé dopoledne udělovala rada města „starostovo NIC“ (barevný obrázek kočičky) za splněný úkol. Pokud byl některý občan hodně aktivní, tak mohl získat „starostův BONUS“ nebo dokonce „starostovu BOMBU“. Kočičáky dětem vlepovaly do deníčků zapisovatelka a poštmistrová.
     Druhý den se na večerním nástupu na „Číča ringu“ ssešli zelené Kozíbradky, fialoví Žbluňkvakové, tmavomodří Ušatíhopíci, červení Brumméďové, světlomodří Myšišlápkové, hnědí Chrochčuníci a žlutí Štěktlapkové. Na nástup dorazili v oranžových tričkách i domácí a získali okamžitě název Vymňoukové.
     Během dopoledních aktivit jsme prošli Nový rok (kresba vesnice), Tři králové (batikování), masopust (výroba masek), Mezinárodní den žen (výroba květin z papíru), první jarní den (drhání), apríl (kresba kocourkovského prazvířete), čarodějnice (zdravověda), 1. máj (výroba mávátek a transparentů), den dětí (dopoledne deskových her), dožínky (dožínkové sportovní a výtvarné hry a savování), svatý Václav (výroba podzimních draků, kocourkovská hruškošvestkojabloň), svatý Martin (Martin na bílém koni – výtvarná práce), Vánoce (výroba dárečků a vánoční výzdoby), Silvestr (kocourkovské slavnosti). Dopoledních programů se většinou účastnili mladší děti města Kocourkova, vodácký oddíl se věnoval vodáckým nácvikům na vodě.
     A odpoledne? Odpoledne jsme trávili u vody – koupání, hry ve vodě dokonce i jízdy na raftech a kánoích, šli na výlet do Hřešihlav a na Krašovký jez (za tento dostali všichni starostův BONUS, protože jsme se v lese střetli s vosami, ale boj jsme vyhráli J ). Na obyvatele městečka však čekaly i kocourkovské hry – stavba radnice, nošení světla do radnice, štafeta s kobylím vejcem, sportovní štafetky trošku naruby, hra na Kocourkovský rozhlas, pomatený orientační běh, slavnosti města Kocourkova, vaření zázračného lektvaru, šipkovaná plná vtipných úkolů, dožínkový běh, nelouhovaná, letní drakiáda, živé Člověče nezlob se, ručníkovaná, živý Betlém. A jedno odpoledne bylo úplně jiné - do vodáckého oddílu přijel Neptun a pasoval je do vodáckých hodností.  
     Ani večer se v Kocourkově nezahálelo. Ten první byl o tvorbě pravidel. Jinak byly táboráky, večerní stezka za zlatým pokladem, nošení klád (kocourkovská kulišárna), divadelní představení, sprchování, diskotéky, večer plný vtipů a soutěží u ohně, čarodějnický rej u ohně, majáles a průvod, noční sklizeň obilí, poklad sv. Václava, silvestrovská žranice a vánoční diskotéka, děti se učily morseovku a šifrování.
     Velmi dobře se nám spolupracovalo i s personálem, který nám maximálně vycházel vstříc a snažil se nám ve všem pomoci.
     Děti dostaly od městské rady pamětní list města Kocourkova a ze starostova klobouku si vytáhly kočkomedvědopsa přívěšek na klíče.
     Děti odjely z tábora s CD plným fotek, které jim budou připomínat dny strávené v Kocourkově, s deníčkem se záznamy a kresbami a kočičáky za úkoly. Odjely usměvavé a šťastné a plné dojmů a nových zážitků. Navázaly se zde i nová přátelství. A o tom celé to naše léto v Kocourkově bylo – užít si ho!

Líbí se Ti nové stránky?

ano (32 | 78%)
ne (9 | 22%)
webmaster : Monča Průchová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one