1.jpg
7.jpg
3.jpg
2.jpg
5.jpg
6.jpg
Salamandr o.s.
Příbram
12.jpg

sdružení pro práci s dětmi

a mládeží

Zpívání s mlokem

18. prosince ve 1400 hodin se na Malé scéně Divadla A. Dvořáka sešli všichni ti, kteří si chtěli maličko odpočinout od vánočního shonu a připomenout si hezké vánoční zvyky a pobavit se a zasoutěžit si.
     Vánoční atmosféra byla cítit už v předsálí. Děti měly možnost si vyrobit voňavý svícínek z jablíčka nebo přáníčko s vánočním motivem či barevné s pomocí žehličky a voskovek. K tomu tu krásné hráli a zpívali koledy.
     Po hodince výtvarných a rukodělných prací se sešli malí i velcí diváci v sále. Konferenciér Jarda Straka, který selé odpoledne uváděl,  je všechny přivítal a navodil krásnou vánoční atmosféru. Náhle se setmělo v sále a on mohl na pódiu přivítat prvního hosta - kouzelníka. Kouzelník Petr pozval děti k sobě na pódio a věřte, že se měly na co dívat. Z roztrhaného papíru vykouzlil zase celý, uhádl karty vytažené z balíčku, hravě rozmotal svázané ruce za zády, množil molitanové míčky a ovládal světýlko, které nešlo chytit. Občas děti překvapením ani nedýchaly a s velikou radostí se stávaly jeho figuranty.
     Po kouzelnickém vystoupení přišla na řadu pěvecká soutěž pro všechny bez rozdílu věku. Soutěžící zpívali vánoční, zimní i táborové písničky, někteří hráli i na hudební nástroje.
     Po pěvecké soutěži přišlo na řadu odměňování za zpěv a za výrobu přáníček. A protože je čas vánoční, tak vítězi a oceněnými se stali všichni a všichni si odnesli domů maličký dáreček.
     A pak se v sále opět setmělo a na pódium vběhli středověcí rytíři v podání šermířské skupiny Nezabuditzi. Diváci měli možnost shlédnout jejich vystoupení z doby druhé poloviny 14. století, za vlády Otce vlasti - Karla IV. Všichni v sále s napětím sledovali boj rytíře Zdislava a žoldnéře Kašpara o krásnou Svatavu. Místy bylo v sále takové ticho, že byl slyšet jen rachot mečů.
      Na závěr celého odpoledne nám krásnou tradici Vánoc připomněla svým loutkovým představením skupina Zalezlíci.
     Ten, kdo přišel, tak měl možnost si odnést určitě hezký pocit z odpoledne stráveného s dětmi v příjemné a klidné atmosféře. Jistě odcházel nejen s dárečkem, přáníčkem a voňavým svícínkem, ale obohacený i o zážitky ze šermířského vystoupení a vánočně laděného loutkového přestavení.
     Děkujeme všem, kteří přišli za účast a všem účinkujícím za pomoc při realizaci této akce.

Líbí se Ti nové stránky?

ano (32 | 76%)
ne (10 | 24%)
webmaster : Monča Průchová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one